Антикорупційна політика - Київський економічний інститут менеджменту

Антикорупційна політика

1. Введення

1.1. Київський економічний інститут менеджменту прагне до провадження своєї діяльності у відповідності з етичними принципами чесності і строгою протидією корупції.

1.2. Усі члени колективу Інституту протидіють хабарництву і корупції, а також прагнуть діяти професійно, чесно і етично в будь-яких ситуаціях і відносинах.

1.3. Інститут, його співробітники, студенти та інші особи, які діють від імені КЕІМ, дотримуються всіх законів і нормативних актів, в тому числі Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції", Міжнародної конвенції про боротьбу з корупцією, Закону про корупційні дії за кордоном ( FCPA) і Акту про хабарництво Сполученого Королівства (UKBA).

 

2. Що таке хабарництво?

Хабарі - це заохочення або нагороди, які пропонуються або надаються з метою отримання будь-якої комерційної, договірної, нормативної або особистої вигоди.

 

3. Принципи

3.1. Хабар не можна пропонувати, обіцяти, вимагати, приймати ні за яких обставин.

3.2. Відповідна увага спрямована на нові види діяльності, а також клієнтів і третіх осіб, що надають послуги для Інституту або від його імені.

3.3. Гостинність і подарунки

Нормативно дозволеними подарунками вважаються:

  • надані третьою стороною, що не є фінансуванням, або винагородою за надання послуг або переваг, або явним чи неявним обміном на послуги або фінансування;
  • що відповідають законодавству України;
  • що передаються на ім'я Інституту;
  • що не включають кошти або еквіваленти грошових коштів;
  • що передаються відкрито;
  • беручи до уваги причини дару, має значення час, місце і обставини дарування.

3.4. Спрощені платежі та «відкати».

Інститут не має, і не прийматиме, спрощених платежів (невеликих, неофіційні платежів для забезпечення або прискорення рутинних дій чиновників) або «відкатів» (платежів, зробленіих в обмін на комерційні блага або вигоди) будь-якого роду.

3.5. Пожертвування

3.5.1. Інститут здійснює виключно благодійні пожертвування, які юридично й етично відповідають законодавству України. Пожертвування не повинні бути запропоновані або зроблені без попереднього узгодження з ректором Інституту

3.5.2. Усі благодійні пожертвування, внесені до Інституту, а також інші засоби для підтримки діяльності Інституту повинні пройти всі необхідні процедури перевірки.

 

4. Ведення обліку

4.1. Інститут гарантує, що фінансова звітність і розрахунки з третіми сторонами належним чином задокументовані та затверджені відповідним органом.

4.2. Всі подяки та подарунки, прийняті інститутом, декларуються в письмовому вигляді.

 

5. Попередження й вживання заходів

5.1. Попередження і виявлення хабарництва та інших форм корупції є обов'язком всіх співробітників, студентів, інших осіб, що діють від імені інституту.

5.2. Будь-який співробітник, який порушує антикорупційну політику, може зіткнутися з дисциплінарними заходами, які можуть призвести до звільнення або припинення договірних відносин.

5.3. Всім співробітникам і студентам Інституту рекомендується негайно повідомляти у випадку появи будь-якого питання або підозри на зловживання службовим становищем і корупції.

5.4. Інститут гарантує, що ніхто не постраждає в результаті відмови брати участь у корупції, або через надання інформації про підозри, пов'язані з фактичним або потенційним хабарництвом або іншими злочинами, пов'язаними з корупцією.

5.5. Антикорупційний комітет КЕІМ формується з представників професорсько-викладацького складу, бухгалтерії, адміністративних відомств, а також студентів. Головою антикорупційного комітету є ректор інституту.

 

6. Навчання та підвищення обізнаності

6.1. Кожний співробітник повинен знати і розуміти всі пункти антикорупційної політики.

6.2. Політика нетерпимості до хабарництва та корупції буде донесена до відома студентів, контрактних сторін і партнерів.

6.3. Відповідні співробітники будуть проходити необхідну підготовку по впровадженню та дотриманню цієї політики. Такі тренінги та семінари проводяться не менше двох разів на рік.

 

7. Перегляд

7.1. За ефективністю проведення цієї політики на регулярній основі буде здійснюватися контроль за участю ректора, наглядової ради, студентського комітету, випускників.

7.2. Всі співробітники і студенти мають можливість коментувати цю політику і пропонувати шляхи її вдосконалення.

7.3. Зустрічі вищого викладацького складу, що стосуються антикорупційної політики Інституту, повинні проводиться не менше чотирьох разів на рік. у ході цих зустрічей обговорюється ефективність і адекватність антикорупційної політики, а також можливості її поліпшення.

7.3. У випадку появи будь-яких істотних змін у правовому внутрішньому і / або міжнародному законодавстві з боротьби з хабарництвом і корупцією, ця політика буде підлягати негайному перегляду.

7.4 Принципи антикорупційної політики Інституту публікуються на офіційному сайті інституту. Всі зміни та оновлення будуть негайно відображатися на відповідних сторінках сайту Інституту.